Folia grzewcza

Standardowe ogrzewanie opiera się na konwekcji, czyli przekazywaniu ciepła poprzez ruch powietrza. Jest ono o tyle niewygodne, że w zależności od odległości od źródła ogrzewania otrzymujemy inną temperaturę. Ponadto ruch powietrza powoduje unoszenie się kurzu i innych zanieczyszczeń, co jest bardzo uciążliwe u osób z chorobami układu oddechowego (astmatycy) Największą zaletą ogrzewania podczerwienią jest promieniowanie. W każdym miejscu mamy równomierny rozkład ogrzewania, dzięki czemu nie pojawia się problem zbyt wysokiej temperatury miejscowej - temperatura przy podłodze i przy suficie jest taka sama

Oferujemy najnowszą technologicznie folię grzewczą na podczerwień. Dzięki wykorzystaniu cienkiej karbonowo - włóknistej tkaninie jesteśmy w stanie uzyskać w bardzo krótkim czasie wymaganą temperaturę odczuwalną. Nowy projekt folii wykorzystujący kilka warstw folii PET i warstwę utwardzającą sprawia, iż folia jest znacznie bardziej odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu płytek miedzianych z elementem srebrzanym otrzymujemy bardzo wysoką sprawność elektryczną bliską 100%.

Promieniowanie podczerwone, które emituje folia to a najzdrowsza i najczystsza forma przekazywanej energii. Dzięki dodatniej jonizacji powietrza, w pomieszczeniu utrzymuje się czyste, niewysuszone powietrze. Podczerwień hamuje rozwój pleśni i grzybów w ścianach.

Prostota instalacji pozwala na umieszczenie folii grzewczych w każdym pomieszczeniu - potrzebny jest tylko dostęp do energii elektrycznej. Najnowsza technologia nie jest ograniczona przy wyborze nawierzchni. Folia grzewcza pasuje pod każdy typ posadzki: kafelki, panele, wykładzinę, dywany. Dzięki grubości rzędu 0.5 mm nie wpływa negatywnie na kształt podłoża. 

Folie grzewcze to również łatwość obsługi - wystarczy ustalić konkretną temperaturę w termostatach, która będzie się stale utrzymywać. Można ustalić kilka poziomów temperatury w zależności od pory dnia i nocy. Dzięki aplikacji Inteligentnego Domu można również sterować ogrzewaniem za pomocą telefonu.